Evde Kış Eğlenceleri ile Keyifli Bir Kış

Havaların soğuması ile birlikte hepimiz sıcacık evlerimize sığınıp vakit geçirmeye başladık. Ailemiz ile ya da arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde kış aylarının soğuk gecelerini daha eğlenceli hale getirmek mümkün. İşte size kış aylarınızı hareketlendirecek evde kış eğlenceleri için birkaç öneri…

Kendini Bul

Bu oyunda herkes yanındakine göstermeden bir kağıda ünlü birinin ismini yazar. Sonra kağıtları katlayarak yanımızdaki arkadaşa veririz. Kağıdı alan arkadaş yazıyı görmeyecek şekilde ters olarak açar ve yazılı kısım üste gelecek şekilde alnına yapıştırır. Daha sonra herkese cevabı evet yada hayır olacak şekilde ( Manken miyim?, Esmer miyim? Uzun boylu muyum? vb… ) sorular sorar ve alnında yazan ismin kim olduğunu tahmin etmeye çalışır. Alnında yazan ismi ilk bulan kazanır ve diğerleri oyuna devam eder. Sona kalan kişiye küçük bir ceza verilir.

21

Bu oyun hafızasına ve matematiğine güvenenler için çok eğlenceli ama bir o kadar da zorlayıcı bir oyun. Herkes 1’den 21’e kadar sayıları tek tek sayıyor. 21’i söyleyen kişi ilk kuralı koyuyor. Kurallar sayılar ile ilgili her şey olabilir. Mesela bundan sonra 2 ve katları olan sayılara kare diyeceğiz ya da 18 ile 19’un yerini değiştireceğiz gibi bir kural koyuyor. Ve koyulan kuralı uygulayarak tekrar 1’den 21’e kadar sayılıyor. 21 kime gelirse yeni kuralı o koyuyor. Bu oyun birkaç tur oynandıktan sonra kurallar unutulduğu için zorlaşıyor ve daha eğlenceli hale geliyor. Her yanlışta oyun başa dönüyor.

Sayko

Bu oyun özellikle içmeyi sevenlerin tercih edebileceği kış eğlenceleri arasında. Amaç sağındaki arkadaşının yalanını kamufle etmek. Sağ ya da daha zevkli olması için 2 sağındaki arkadaşının karakteri ve görünüş özelliklerini kendinin kabul ediyorsun.  Ebe olan kişi size fiziksel ve kişisel sorular sorarak oyunun kuralını çözmeye çalışıyor. Sizde bu arada verdiğiniz her yanlış cevap için ‘’sayko’’ deyip, yanlış cevap veren ile adına cevap verilen kişi yer değiştiriyor. Ebe olan kişi oyunun kuralını bulmaya çalışırken her yanlış cevap için bir shot içiyor.

Bu saydığımız oyunları çeşitlendirebilir yeni kurallar ekleyebilirsiniz. Böylece kışın ev eğlenceleri vazgeçilmez aktiviteleriniz haline gelerek keyifli günler geçirmenizi sağlayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir